Az Egyesület tevékenységéről:
Egyesületünk 2004. nyarán alakult, 2006. novemberében adott első alkalommal tájékoztatót a Községi Önkormányzatnak végzett munkájáról. Az azóta eltelt időszak eredményei a következőkben összegezhetők:
Az Egyesület munkája szervezettebbé, „olajozottabbá” vált. Megteremtettük a működés járulékos feltételeit (bélyegző, egyesületi logó stb.) A működésünkkel kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségünknek hiánytalanul eleget teszünk.
A Kulturális Egyesület a község közművelődésének elengedhetetlenül fontos részévé vált. Színházi bemutatóink, irodalmi rendezvényeink mindig sok érdeklődőt vonzottak, s rendszerint sikert arattak.
A megyei napilap és a kecskeméti televízió rendszeresen beszámolt azokról, növelve ezzel településünk jó hírét. Vendégszereplést is több alkalommal vállaltunk, engedve a szíves meghívásnak, noha ezek növelték tagjaink amúgy sem kicsi leterheltségét.
Rendszeresen részt vettünk az önkormányzat által rendezett községi rendezvényeken, sőt alkalmanként azok megszervezését is vállaltuk.
- Egyesületünk tagjain keresztül és rendezvényeinkkel segítette elő az ifjúság körében végzett nevelési – oktatási és kulturális tevékenységet. Tehetséges fiataloknak biztosítottunk rendezvényeinken szereplési lehetőségeket (pl. Az ólomöntés című színpadi játékban), vagy írói – költői, képzőművészeti próbálkozásaik számára teremtettünk lehetőséget kiadványainkban.
- Évente két-három alkalommal jelentettük meg lapunkat, a Kulturális Hírmondót, melyben az Egyesület életén, munkáján túl a községben folyó más egyesületek kulturális munkájáról és a sporttevékenységről is hírt adtunk.
- Az említett kiadvány adott lehetőséget a helyi kulturális hagyományok ápolására is. Örökség című állandó rovatunkat sokan szívesen olvasgatták.
- Célkitűzéseink közé tartozott és tartozik az ezen a területen működő más szervekkel, intézményekkel való együttmunkálkodás. Együttműködési szerződés megkötésével hivatalossá tettük a Községi Önkormányzattal eddig is jól gyümölcsöző kapcsolatainkat. Igen szoros kapcsolatunk az ÁMK-val, és a Gold Dance Tánciskolával: továbbléptünk a Nyugdíjasklubbal és a Jasmin Hercegnők Tánccsoporttal, a lovas klubbal való együttműködés területén is.
- Az egyesület létrehozásakor alapvető szempont volt, hogy gazdája legyen pilstingi baráti kapcsolatok ápolásának. Majdnem négy éve, hogy egyesületünk tagjai rendszeresen ellátogatnak Németországba, ahol pilstingi barátaink nagy szeretettel fogadnak bennünket. Ősszel a Szüreti Napokon viszontlátogatásra fogadtuk őket, az egyesületük élén történt személyi változások nem érintik elhatározásunkat a kapcsolatunk továbbfejlesztésében.
- Egyesületünk tagsága az elmúlt időszakban optimális mértékben gyarapodott. Jelenlegi taglétszámunk: 45 fő körül van.
- Egyesületünk anyagi helyzete a sikeres rendezvények bevételeinek és az önkormányzati támogatásnak köszönhetően megszilárdult. Ésszerű és takarékos gazdálkodásra törekszünk.
Köszönjük az Önkormányzat anyagi és erkölcsi támogatását: Gyarmatiné Márton Olga elnök